• Slovenská filharmónia

Slovenská filharmónia

streda 4. 10. o 19:00 h
Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

ÚČINKUJÚ

Slovenská filharmónia
Lawrence Foster – dirigent
Evgeny Kissin – klavír

PROGRAM

Franz Liszt – Orfeus, symfonická báseň
Béla Bartók – Koncert pre klavír a orchester č. 2
Johannes Brahms – Symfónia č. 4 e mol op. 98

VSTUPNÉ:  36, 30, 24 €     VSTUPENKY

Orfeus je v poradí štvrtou z 13 symfonických básní Franza Liszta, ktoré slávny neskororomantický autor napísal počas svojho dlhoročného pobytu vo Weimare. Bartókov Klavírny koncert č. 2 z roku 1931, ktorý patrí medzi najnáročnejšie diela klavírnej literatúry, zaznie v interpretácii prominentného hosťa BHS. Evgeny Kissin nebol zázračné dieťa, bol malý génius.
Je dokonalým virtuózom, ktorého hra je fascinujúca, všestranným umelcom s prenikavým intelektom a obdivuhodným duchovnom, píšu o ňom recenzenti. Ako 17-ročný očaril Herberta von Karajana; v Carnegie Hall debutoval pod taktovou Zubina Mehtu; v roku 1997 bol prvým klaviristom, ktorý sa predstavil sólovým recitálom na Proms v Londýne, účinkoval pred vyše šesťtisícovým publikom, ktoré odmenil siedmimi prídavkami.
V druhej časti koncertu uvedie Slovenská filharmónia Brahmsovu Symfóniu č. 4 e mol, ktorou symfonická tvorba slávneho skladateľa vrcholí. Je to spev o tom, že cesta k súčasnému i budúcemu človeku vedie cez hlboký príklon k tradícii a viera v lásku a dobro je najvyššou humanistickou maximou.

Slovenská filharmónia

Lawrence Foster, dirigent

Kategória: Program 2017
otvoriť