• Fínsky rozhlasový orchester
  • Fínsky rozhlasový orchester
  • Fínsky rozhlasový orchester

Fínsky rozhlasový orchester

pondelok 30. 9. o 19:30 h
Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

ÚČINKUJÚCI

Fínsky rozhlasový orchester
Hannu Lintu – dirigent
Martin Grubinger – bicie nástroje

PROGRAM

Sebastian Fagerlund – Drifts
Fazil Say – Koncert pre bicie nástroje a orchester, op. 77
Hector Berlioz – Fantastická symfónia, op. 14

VSTUPNÉ:  30, 26, 22 €   VSTUPENKY

Charizmatický dirigent Hanu Lintu prichádza do Bratislavy s Fínskym rozhlasovým orchestrom  sčasti s netradičným programom. Fín Sebastian Fagerlund (1972), často označovaný za postmoderného impresionistu, patrí medzi výrazných predstaviteľov domácej hudobnej scény. Zasiahol do mnohých hudobných žánrov, no ťažiskom jeho tvorby sú symfonické diela, z ktorých na dnešnom koncerte zaznie skladba Drifts z roku 2017. Turecký skladateľ a klavirista Fazil Say si pozornosť verejnosti získal excentrickými interpretačnými kreáciami (známa je jeho jazzová improvizácia na témy z Mozartovho Tureckého pochodu), ale aj svojou kompozičnou tvorbou, inšpirovanou orientálnymi námetmi a divokými rytmami z rodnej krajiny. Skladbu Fazila Saya uvádzame v podaní excelentného majstra na bicie nástroje Rakúšana Martina Grubingera.
Fantastická symfónia Hectora Berlioza (150 rokov od úmrtia skladateľa) patrí medzi klenoty romantickej orchestrálnej literatúry a každé jej uvedenie sa oprávnene teší veľkému záujmu publika.

06-hannu-lintu-may22-2400px 06-martin_grubinger_print-simon-pauly-2506-the-tinnish-national-radio-orchestra-13-1-4491976

Kategória: Program 2019
otvoriť