Staatskapelle Dresden

nedeľa 27. 9. 2020 o 16:00
Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

Staatskapelle Dresden

KONCERT ZRUŠENÝ

pre viac informácií kliknite tu:

 

ÚČINKUJÚ

Staatskapelle Dresden
Myung-Whun Chung – 
dirigent
Sir András Schiff –
 klavír

PROGRAM

Johannes Brahms – Koncert pre klavír a orchester č. 1 d mol, op. 15
Antonín Dvořák – Symfónia č. 7 d mol, op. 70

VSTUPNÉ: 40, 36, 32 €

Na programe koncertu sú dve známe diela autorov hudobného romantizmu, ktorých spájalo úprimné priateľstvo. Pri zrode Brahmsovho 1. klavírneho koncertu stála veľkolepá Beethovenova 9. symfónia, ktorú skladateľ krátko predtým počul a ktorá ho očarila.
Antonín Dvořák napísal svoju 7. symfóniu v roku 1885 na objednávku Londýnskej filharmonickej spoločnosti, ktorá mu udelila čestné členstvo. Dielo výrazne inšpirovala hudobná poetika Johannesa Brahmsa.
Tieto dva opusy si vypočujeme v interpretácii skvelého dolnosaského orchestra, jedného z najstarších svetových orchestrov (založený v roku 1548) s impozantnou tradíciou pod súčasným vedením jednej z najväčších dirigentských osobností Myung-Whun Chungom. Juhokorejčan so svetovou kariérou je držiteľom mnohých umeleckých ocenení, je však aj poctený uznaním za humanitné a ekologické aktivity, ako napríklad Muž roka vyhlásený UNESCOM (1995) či Veľvyslanec dobrej vôle UNICEF ako prvý dirigent, ktorý zastával túto pozíciu (2008). Ozdobou koncertu je dozaista fenomenálny britský klavirista maďarského pôvodu Sir András Schiff.

Myung-Whun ChungSir András SchiffStaatskapelle Dresden

 

otvoriť