Program 2024

štvrtok
5/9
19:30

Mimoriadny koncert 59. BHS – The Cleveland Orchestra

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
The Cleveland Orchestra, Franz Welser-Möst, Víkingur Ólafsson
Robert Schumann, Piotr Iľjič Čajkovskij
piatok
20/9
19:30

Otvárací koncert 59. ročníka Bratislavských hudobných slávností

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia, Daniel Raiskin, Roman Patkoló
Alexander Moyzes, Nino Rota, Dmitri Shostakovich
sobota
21/9
19:30

Wiener Symphoniker

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Wiener Symphoniker, Petr Popelka, Anna Vinnitskaya
Piotr Iľjič Čajkovskij, Béla Bartók
nedeľa
22/9
16:00

Komorný koncert z tvorby slovenských skladateľov

Malá sála Slovenskej filharmónie
Mucha Quartet, Slovak Brass Quintet
Peter Machajdík, Iris Szeghy, Ladislav Burlas, Marek Piaček, Peter Zagar, Juraj Filas, Milan Novák
nedeľa
22/9
19:30

Arménsky národný filharmonický orchester

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Arménsky národný filharmonický orchester, Eduard Topchjan, Stanislav Masaryk
Piotr Iľjič Čajkovskij, Alexander Aruťuňan, Sergej Rachmaninov
utorok
24/9
19:30

English Chamber Orchestra

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
English Chamber Orchestra, Kaspar Zehnder, Colin Currie
Joseph Haydn, James MacMillan, Peter Maxwell Davies, Igor Stravinskij
streda
25/9
19:30

Komorný koncert

Malá sála Slovenskej filharmónie
Ivan Ženatý, Marian Lapšanský
Antonín Dvořák, Johannes Brahms
štvrtok
26/9
19:30

Libuše, koncertné uvedenie opery

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Jaroslav Kyzlink, Jan Rozehnal, Mária Porubčinová, Jiří Brückler, František Zahradníček, Michal Lehotský, Peter Mikuláš, Aleš Jenis, Alžběta Poláčková, Michaela Zajmi
Bedřich Smetana
piatok
27/9
19:30

Česká filharmónia

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Česká filharmónia, Semyon Bychkov, Daniil Trifonov
Antonín Dvořák, Hector Berlioz
sobota
28/9
19:30

Štátny komorný orchester Žilina

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Štátny komorný orchester Žilina, Spevácky zbor Lúčnica, Leoš Svárovský, Elena Matušová, Teo Gertler
Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart
nedeľa
29/9
16:00

Organový recitál – Iveta Apkalna

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Iveta Apkalna
nedeľa
29/9
19:30

Camerata Philharmonica Slovaca

Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie
Camerata Philharmonica Slovaca
Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Bohuslav Martinů
utorok
1/10
19:30

Slovenský komorný orchester

Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie
Slovenský komorný orchester, Ewald Danel, Ján Bogdan
Alexander Moyzes, Pēteris Vasks, Antonín Dvořák
streda
2/10
19:30

La Cetra, barokový orchester Bazilej

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
La Cetra, barokový orchester Bazilej, Andrea Marcon, Magdaléna Kožená
Georg Friedrich Händel, Arcangello Corelli, Alessandro Marcello, Francesco Maria Veracini
štvrtok
3/10
19:30

Kórejský národný symfonický orchester

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Kórejský národný symfonický orchester, David Reiland, Sumi Jo
Gioachino Rossini, Gaetano Donizetti, Vincenzo Bellini, Giuseppe Verdi, Robert Schumann
piatok
4/10
19:30

Symfonický orchester mladých z Barcelony

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Symfonický orchester mladých z Barcelony, Carlos Checa, Ilya Maximov
Eduard Toldrà, Sergej Rachmaninov, Ruperto Chapí, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Manuel de Falla
sobota
5/10
19:30

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Rastislav Štúr
Jevgenij Iršai, Anton Bruckner
nedeľa
6/10
19:30

Záverečný koncert 59. ročníka Bratislavských hudobných slávností

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Sylvain Cambreling, Catriona Morison, Pavol Bršlík, Edwin Crossley-Mercer, Jan Rozehnal
Hector Berlioz

otvoriť