Orchestrálne koncerty

štvrtok
5/9
19:30

Mimoriadny koncert 59. BHS – The Cleveland Orchestra

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
The Cleveland Orchestra, Franz Welser-Möst, Víkingur Ólafsson
Robert Schumann, Piotr Iľjič Čajkovskij
piatok
20/9
19:30

Otvárací koncert 59. ročníka Bratislavských hudobných slávností

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia, Daniel Raiskin, Roman Patkoló
Alexander Moyzes, Nino Rota, Dmitri Shostakovich
sobota
21/9
19:30

Wiener Symphoniker

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Wiener Symphoniker, Petr Popelka, Anna Vinnitskaya
Piotr Iľjič Čajkovskij, Béla Bartók
nedeľa
22/9
19:30

Arménsky národný filharmonický orchester

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Arménsky národný filharmonický orchester, Eduard Topchjan, Stanislav Masaryk
Piotr Iľjič Čajkovskij, Alexander Aruťuňan, Sergej Rachmaninov
štvrtok
26/9
19:30

Libuše, koncertné uvedenie opery

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Jaroslav Kyzlink, Jan Rozehnal, Mária Porubčinová, Jiří Brückler, František Zahradníček, Michal Lehotský, Peter Mikuláš, Aleš Jenis, Alžběta Poláčková, Michaela Zajmi
Bedřich Smetana
piatok
27/9
19:30

Česká filharmónia

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Česká filharmónia, Semjon Byčkov, Daniil Trifonov
Antonín Dvořák, Hector Berlioz
piatok
27/9
19:30

Štátny komorný orchester Žilina

Dom umenia Piešťany
Štátny komorný orchester Žilina, Spevácky zbor Lúčnica, Leoš Svárovský, Elena Matušová, Teo Gertler
Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart
sobota
28/9
19:30

Štátny komorný orchester Žilina

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Štátny komorný orchester Žilina, Spevácky zbor Lúčnica, Leoš Svárovský, Elena Matušová, Teo Gertler
Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart
nedeľa
29/9
19:30

Camerata Philharmonica Slovaca

Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie
Camerata Philharmonica Slovaca, Ondrej Olos, Božidara Turzonovová
Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Bohuslav Martinů
štvrtok
3/10
19:30

Kórejský národný symfonický orchester

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Kórejský národný symfonický orchester, David Reiland, Sumi Jo
Wolfgang Amadeus Mozart, Vincenzo Bellini, Gioachino Rossini, Gaetano Donizetti, Robert Schumann
piatok
4/10
19:30

Symfonický orchester mladých z Barcelony

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Symfonický orchester mladých z Barcelony, Carlos Checa, Ilya Maximov
Eduard Toldrà, Sergej Rachmaninov, Ruperto Chapí, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Manuel de Falla
sobota
5/10
19:30

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Rastislav Štúr, Astrig Siranossian
Jevgenij Iršai, Antonín Dvořák, Anton Bruckner
nedeľa
6/10
19:30

Záverečný koncert 59. ročníka Bratislavských hudobných slávností

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Sylvain Cambreling, Catriona Morison, Pavol Bršlík, Edwin Crossley-Mercer, Jan Rozehnal
Hector Berlioz

otvoriť