• Gianluigi Gelmetti
  • Monte Carlo Philharmonic Orchestra
  • Andrey Yaroshinsky
  • Mirco Palazzi
  • Cinzia Forte, soprán
  • Laura Polverelli, mezzosoprán
  • Celso Albelo, tenor

Filharmonický orchester Monte Carlo

Utorok 29.9.
19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

Filharmonický orchester Monte Carlo
Slovenský filharmonický zbor
Gianluigi Gelmetti dirigent
Jozef Chabroň zbormajster
Andrey Yaroshinsky klavír
Cinzia Forte soprán Laura Polverelli mezzosoprán
Celso Albelo tenor Mirco Palazzi bas

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pre klavír a orchester č. 21 C dur KV 467
Gioacchino Rossini: Stabat mater

Vstupné: 30, 26, 22 €     Vstupenky

Mozart postupoval v žánri klavírneho koncertu s obrovskou sebaistotou a cieľavedomosťou. Reagoval na technologické reformy, týkajúce sa kladivkového nástroja a postupne prekonával silný vplyv napríklad Carla Philippa Emanuela Bacha. V strednej časti Klavírneho koncertu C dur dokonca anticipuje harmonickými delikatesami Chopina, či Debussyho. Mozarta uvedie mladý ruský klavírny virtuóz Andrey Yaroshinsky, ktorý si v Bratislave už našiel svoje publikum.
Rossini bol mozartovským typom skladateľa; komponoval bez akýchkoľvek tvorivých peripetií, bol flexibilný a pohotový. Stabat mater je napriek Rossiniho pragmatizmu dielom s veľkou dávkou emočného záberu a duchovného ponoru a na BHS zaznie v medzinárodnom francúzsko-taliansko-španielsko-slovenskom obsadení. Turné orchestra z Monte Carlo je pod patronátom Kniežaťa Alberta a pod vedením renomovaného majstra taktovky, ktorý okrem iných ocenení bol magazínom Opernwelt menovaný v roku 2003 za „Najlepšieho dirigenta roka“.

Gianluigi GelmettiMonte Carlo Philharmonic OrchestraAndrey YaroshinskyCinzia Forte, sopránLaura Polverelli, mezzosopránCelso Albelo, tenorMirco Palazzi

Kategória: Program 2015

Udalosti

otvoriť