violončelisti
(ročníky festivalu 1965–1974 ... zatiaľ)
- Ede Banda (HU)
- Tuesday 20. 4. 1965 – In memoriam Béla Bartók
- Ricard Boadella (ES)
- Thursday 18. 5. 1967 – Koncert Slovenskej filharmónie
- Friday 19. 5. 1967 – Koncert Slovenskej filharmónie
- Viron Fidetzis (GR)
- Thursday 12. 10. 1972 – MTMI 1972 Výberové kolo 4. deň, Kategória gitara, lesný roh, kontrabas, violončelo, komorné súbory
- Igor Gavryš (SU)
- Thursday 30. 9. 1971 – Interpódium ’71 – Symfonický koncert
- David Geringas (SU)
- Wednesday 11. 10. 1972 – Interpódium ’72 Slovenská filharmónia
- Tuesday 10. 10. 1972 – Interpódium ’72 – Polorecitály sólistov
- Peter Hahn (DE)
- Thursday 12. 10. 1972 – MTMI 1972 Výberové kolo 4. deň, Kategória gitara, lesný roh, kontrabas, violončelo, komorné súbory
- Tanya Hunt (AU)
- Thursday 12. 10. 1972 – MTMI 1972 Výberové kolo 4. deň, Kategória gitara, lesný roh, kontrabas, violončelo, komorné súbory
- Michail Chomicer (SU)
- Sunday 14. 10. 1973 – Sólové matiné
- Jaroslav Chovanec (CZ)
- Saturday 7. 5. 1966 – Koncert Novákovho kvarteta
- Josef Chuchro (CZ)
- Saturday 5. 10. 1974 – Česká filharmónia
- Mirel Iancovici (RO)
- Friday 5. 10. 1973 – Interpódium ’73
- Monday 8. 10. 1973 – Interpódium ’73; Polorecitály sólistov
- Hannelore Michel (DE)
- Thursday 22. 5. 1969 – Bach Collegium
- Friday 23. 5. 1969 – Bach Collegium
- Miloš Mlejnik (YU)
- Wednesday 16. 10. 1974 – Interpódium ’74; Štátna filharmónia Košice
- Bogumila Rezske (PL)
- Monday 9. 10. 1972 – Interpódium ’72 SOČR
- Wednesday 11. 10. 1972 – Interpódium ’72 – Polorecitály sólistov
- Irmingard Seemann (DE)
- Sunday 18. 5. 1969 – Barokový súbor Adolfa Scherbauma
- Heinrich Schiff (AT)
- Thursday 12. 10. 1972 – MTMI 1972 Výberové kolo 4. deň, Kategória gitara, lesný roh, kontrabas, violončelo, komorné súbory
- Josef Sikora (SK)
- Tuesday 27. 4. 1965 – Slovenský komorný orchester
- Sunday 14. 10. 1973 – Koncert z tvorby jubilujúcich slovenských skladateľov
- Jan Širc (CZ)
- Saturday 30. 4. 1966 – Koncert z tvorby Oliviera Messiaena
- František Tannenberger (SK)
- Tuesday 27. 5. 1969 – Slovenské kvarteto
- Sunday 2. 5. 1965 – Komorné matiné – Slovenské kvarteto
- Anja Thauer (DE)
- Thursday 9. 5. 1968 – Koncert Slovenskej filharmónie
- Friday 10. 5. 1968 – Koncert Slovenskej filharmónie
- Juernjakob Timm (DD)
- Thursday 12. 10. 1972 – MTMI 1972 Výberové kolo 4. deň, Kategória gitara, lesný roh, kontrabas, violončelo, komorné súbory
- Saša Večtomov (CZ)
- Friday 27. 5. 1966 – Koncert Slovenskej filharmónie
- Thursday 26. 5. 1966 – Koncert Slovenskej filharmónie
- Peter Wöpke (DD)
- Wednesday 16. 10. 1974 – Interpódium ’74; Slovenský komorný orchester