Olga Borodina

Slovenská filharmónia

Piatok  25.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Slovenská filharmónia  Emmanuel Villaume dirigent Olga Borodina mezzosoprán Richard Wagner: Tristan a Izolda, predohra k

Moyzesovo Kvarteto

Moyzesovo kvarteto

Sobota  26.9. Malá sála Slovenskej filharmónie 17.00 Moyzesovo kvarteto  Moyzesovo kvarteto Ludwig van Beethoven: Sláčikové kvarteto f mol op.95 Alexander Moyzes:

Dmitri Jurowski, dirigent

Symfonický orchester mesta Moskvy – Ruská filharmónia

Sobota 26.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Ruský filharmonický orchester Dmitri Jurowski dirigent Alexander Sinchuk klavír Piotr Iľjič Čajkovskij: Koncert pre klavír

Dexter Kennedy, organ

Organový recitál – Dexter Kennedy

Nedeľa 27.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 11.00 Organový recitál / Dexter Kennedy Marcel Dupré, Jean Langlais, Jehan Alain, Charles-Marie Widor, William

ŠKO Žilina, Martin Chudada

Štátny komorný orchester Žilina, Spevácky zbor Lúčnica

Nedeľa 27.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 17. 00 ŠKO Žilina / Spevácky zbor Lúčnica Leoš Svárovský dirigent Elena Matušová zbormajsterka Martin Chudada klavír Ludwig

Andrey Boreyko

Konzerthausorchester Berlin

Pondelok 28.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Konzerthausorchester Berlin Andrey Boreyko dirigent Vadim Gluzman husle Max Bruch: Koncert pre husle a orchester

Gianluigi Gelmetti

Filharmonický orchester Monte Carlo

Utorok 29.9. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Filharmonický orchester Monte Carlo Slovenský filharmonický zbor Gianluigi Gelmetti dirigent Jozef Chabroň zbormajster Andrey Yaroshinsky klavír

Heiko Mathias Förster

Janáčkova filharmónia Ostrava

Streda 30.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Janáčkova filharmónia Ostrava Heiko Mathias Förster dirigent Reinhold Friedrich trúbka Leoš Janáček: Príhody Líšky Bystroušky,

Pierre Amoyal, husle Pavel Gililov, husle

Komorný koncert, Pierre Amoyal, Pavel Gililov

Štvrtok 1.10. Malá sála Slovenskej filharmónie 19.30 Komorný koncert Pierre Amoyal husle Pavel Gililov klavír Sonáty: Leoš Janáček, Francis Poulenc, César Franck

New Talent 2015

New Talent 2015 1. komorný koncert / semifinále súťaže

Medzinárodná tribúna mladých interpretov New Talent 2015 Piatok 2.10 2015 17:00 Dvorana VŠMU 1. komorný koncert /semifinále súťaže: Yannick Van de

Hun-Joung Lim, dirigent

Kórejský symfonický orchester

Piatok 2.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Kórejský symfonický orchester  Hun-Joung Lim dirigent Yura Lee viola Wolfgang Amadeus Mozart: Čarovná flauta, predohra

New Talent 2015

New Talent 2015 2. komorný koncert / semifinále súťaže

Medzinárodná tribúna mladých interpretov New Talent 2015 Piatok 2.10 2015 20:00 Dvorana VŠMU 2. komorný koncert / semifinále súťaže: Victor

Trio PBZ

Komorný koncert – Ivana Pristašová, Boris Bohó, Christian Zaugg

Sobota 3.10. Malá sála Slovenskej filharmónie 17.00 Komorný koncert Ivana Pristašová husle Boris Bohó violončelo Christian Zaugg klavír Mieczyslaw Weinberg

Alexander Rahbari, dirigent

Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Bratislavský chlapčenský zbor

Sobota 3.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Slovenská filharmónia Slovenský filharmonický zbor Bratislavský chlapčenský zbor Alexander Rahbari dirigent Jozef Chabroň zbormajster Magdaléna

Dalibor Karvay, husle

Slovenský komorný orchester

Nedeľa 4. 10. 20105 17.00 Malá sála Slovenskej filharmónie Slovenský komorný orchester Ewald Danel umelecký vedúci Dalibor Karvay  husle Evaristo Felice Dall’Abaco

Boris Berezovsky

Klavírny recitál – Boris Berezovsky

Nedeľa 4.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Klavírny recitál: Boris Berezovsky Ludwig van Beethoven: Sonáta č.3 C dur op. 2

Boian Videnoff

New Talent – finále, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Pondelok 5.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 20.00 New Talent – finále Symfonický orchester Slovenského rozhlasu Boian Videnoff dirigent Koncert troch finalistov

Večer slovenskej klavírnej hudby

Večer slovenskej klavírnej tvorby

Utorok 6.10. Malá sála Slovenskej filharmónie 19.30 Večer slovenskej klavírnej tvorby Jordana Palovičová, Veronika Lovranová, Daniel Buranovský,  Maroš Klátik, Ladislav

Juraj Valčuha, dirigent

NDR Sinfonieorchester Hamburg

Streda 7.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie NDR Sinfonieorchester Hamburg Juraj Valčuha dirigent Valeriy Sokolov husle Piotr Iľjič Čajkovskij: Romeo a Júlia, ouvertúra –

Michal Sťahel, violončelo

Solamente naturali

Štvrtok 8.10. 19.30 Malá sála Slovenskej filharmónie   Solamente naturali  Miloš Valent umelecký vedúci, husle Michal Sťahel violončelo Wien 1728 / violončelové

Quasars Ensemble

Quasars Ensemble

Piatok 9.10. 19.30 Malá sála Slovenskej filharmónie Quasars Ensemble Ivan Buffa umelecký vedúci Michele Davide Maggioni tenor Matúš Šimko tenor Tomáš Šelc bas

Mucha Quartet

Mucha Quartet

Sobota 10.10. 17.00 Malá sála Slovenskej filharmónie Mucha Quartet Magdaléna Bajuszová klavír Alexander Albrecht Klavírne kvinteto (1913) Béla Bartók  Klavírne kvinteto (1904) Vstupné:  16€     Vstupenky

Christian Macelaru

Filharmónia Rotterdam

Sobota 10.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Filharmónia Rotterdam Cristian Macelaru dirigent Simon Trpćeski klavír Nikolaj Rimskij-Korsakov: Májová noc, predohra k opere Sergej

Ion Marin

Slovenská filharmónia

Nedeľa 11.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Slovenská filharmónia Ion Marin dirigent Viviane Hagner husle Johannes Brahms: Koncert pre husle a orchester

otvoriť