Olga Borodina

Slovenská filharmónia, Emmanuel Villaume, Olga Borodina

Piatok  25.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Slovenská filharmónia  Emmanuel Villaume dirigent Olga Borodina mezzosoprán Richard Wagner: Tristan a Izolda, predohra k

Moyzesovo Kvarteto

Moyzesovo kvarteto

Sobota  26.9. Malá sála Slovenskej filharmónie 17.00 Moyzesovo kvarteto  Moyzesovo kvarteto Ludwig van Beethoven: Sláčikové kvarteto f mol op.95 Alexander Moyzes:

Dmitri Jurowski

Ruský filharmonický orchester, Dmitri Jurowski

Sobota 26.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Ruský filharmonický orchester Dmitri Jurowski dirigent Alexander Sinchuk klavír Piotr Iľjič Čajkovskij: Koncert pre klavír

Dexter Kennedy

Organový recitál – Dexter Kennedy

Nedeľa 27.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 11.00 Organový recitál / Dexter Kennedy Marcel Dupré, Jean Langlais, Jehan Alain, Charles-Marie Widor,

Štátny komorný orchester Žilina

Štátny komorný orchester Žilina, Spevácky zbor Lúčnica, Leoš Svárovský

Nedeľa 27.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 17. 00 ŠKO Žilina / Spevácky zbor Lúčnica Leoš Svárovský dirigent Elena Matušová zbormajsterka Martin Chudada klavír Ludwig

Andrey Boreyko

Konzerthausorchester Berlin, Andrey Boreyko

Pondelok 28.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Konzerthausorchester Berlin Andrey Boreyko dirigent Vadim Gluzman husle Max Bruch: Koncert pre husle a orchester

51. Bratislavské hudobné slávnosti

Bratislavské hudobné slávnosti 2015 Program

BRATISLAVSKÉ HUDOBNÉ SLÁVNOSTI 51. ročník 25.9. – 11.10. 2015 Piatok  25.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Slovenská filharmónia  Emmanuel Villaume dirigent Olga

Gianluigi Gelmetti

Monte Carlo Philharmonic Orchestra

Utorok 29.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30  Monte Carlo Philharmonic Orchestra  Slovenský filharmonický zbor Gianluigi Gelmetti dirigent Jozef Chabroň zbormajster Andrey Yaroshinsky klavír

Heiko Mathias Förster

Janáčkova filharmónia Ostrava

Streda 30.9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Janáčkova filharmónia Ostrava Heiko Mathias Förster dirigent Reinhold Friedrich trúbka Leoš Janáček: Príhody Líšky Bystroušky,

Pierre Amoyal

Komorný koncert, Pierre Amoyal, Pavel Gililov

Štvrtok 1.10. Malá sála Slovenskej filharmónie 19.30 Komorný koncert Pierre Amoyal husle Pavel Gililov klavír Sonáty: Leoš janáček, Francis Poulenc, César Franck

Hun-Joung Lim

Korean Symphony Orchestra, Hun-Joung Lim, Yura Lee

Piatok 2.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Korean Symphony Orchestra  Hun-Joung Lim dirigent Yura Lee viola Wolfgang Amadeus Mozart: Čarovná flauta, predohra k

Alexander Rahbari

Alexander Rahbari, Slovenská filharmónia

Sobota 3.10. 19.30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Slovenská filharmónia Slovenský filharmonický zbor Alexander Rahbari dirigent Jozef Chabroň zbormajster Andrea Vizvári soprán Oscar de

Boris Berezovsky

Klavírny recitál – Boris Berezovsky

Nedeľa 4.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Klavírny recitál: Boris Berezovsky Ludwig van Beethoven: Sonáta č.3 C dur op. 2

Boian Videnoff

New Talent – finále, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Boian Videnoff

Pondelok 5.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 20.00 New Talent – finále Symfonický orchester Slovenského rozhlasu  Boian Videnoff dirigent Vstupné: 16, 12, 8

Večer slovenskej klavírnej hudby

Večer slovenskej klavírnej tvorby

Utorok 6.10. Malá sála Slovenskej filharmónie 19.30 Večer slovenskej klavírnej tvorby Jordana Palovičová, Veronika Lovranová, Daniel Buranovský,  Maroš Klátik, Ladislav

Juraj Valčuha

Norddeutcher Rundfunk Hamburg, Juraj Valčuha, Valery Sokolov

Streda 7.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Norddeutcher Rundfunk Hamburg Juraj Valčuha dirigent Valery Sokolov husle Piotr Iľjič Čajkovskij: Romeo a Júlia, ouvertúra

Solamente Naturali

Solamente naturali – Wien 1728 /violončelové koncerty

Štvrtok 8.10. 19.30 Malá sála Slovenskej filharmónie   Wien 1728 /violončelové koncerty Solamente naturali  Miloš Valent umelecký vedúci, husle Michal Sťahel violončelo

Christian Macelaru

Rotterdam Philharmonic, Christian Macelaru, Simon Trpćeski

Sobota 10.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Rotterdam Philharmonic  Christian Macelaru dirigent Simon Trpćeski klavír Nikolaj Rimsky-Korsakov: Májová noc, predohra k opere

Ion Marin

Slovenská filharmónia, Ion Marin

Nedeľa 11.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie 19.30 Slovenská filharmónia Ion Marin dirigent Ludwig van Beethoven: Symfónia č.3 Es dur „Eroica“ op.

otvoriť